Quality Learning Support For Better Outcomes
First time here? Checkout the FAQs!
x
MathsGee is Zero-Rated (You do not need data to access) on: Telkom |Dimension Data | Rain | MWEB

0 like 0 dislike
61 views
I buy 50 pies. It costs me R620. What is the cost per pie?
in Mathematics by Wooden (2,068 points) | 61 views

1 Answer

0 like 0 dislike
R620÷50=R12.40 per pie
by Diamond (44,170 points)

Related questions

0 like 0 dislike
1 answer
0 like 0 dislike
1 answer
0 like 0 dislike
1 answer
0 like 0 dislike
1 answer
asked Jun 10 in Economics and Finance by Pieter Gold Status (12,919 points) | 8 views
0 like 0 dislike
1 answer
asked May 28, 2020 in Mathematics by MathsGee Diamond (80,748 points) | 37 views
1 like 0 dislike
0 answers
asked Jun 1 in Data Science & Statistics by Pieter Gold Status (12,919 points) | 31 views
0 like 0 dislike
1 answer

Join the MathsGee Answer Hub community and get study support for success - MathsGee Answer Hub provides answers to subject-specific educational questions for improved outcomes.



On MathsGee Answers, you can:


  1. Ask questions
  2. Answer questions
  3. Comment on Answers
  4. Vote on Questions and Answers
  5. Donate to your favourite users
  6. Create/Take Live Video Lessons

Posting on MathsGee


  1. Remember the human
  2. Behave like you would in real life
  3. Look for the original source of content
  4. Search for duplicates before posting
  5. Read the community's rules
MathsGee Tools

Math Worksheet Generator

Math Algebra Solver

Trigonometry Simulations

Vectors Simulations

Matrix Arithmetic Simulations

Matrix Transformations Simulations

Quadratic Equations Simulations

Probability & Statistics Simulations

PHET Simulations

Visual Statistics

MathsGee ZOOM | eBook